Walka o studenta z roku na rok staje się coraz bardziej zacięta. W końcu Polska to kraj magistrami płynący. W to, co tenże tytuł ze sobą niesie nie będę się zagłębiała.

Era YouTube

Dotychczas mieliśmy billlboardy, ulotki, targi informatory, dni otwarte. Potem do akcji wkroczył YouTube. Pojawiły się lipduby, jak ten:

Zresztą, jeden z fajniejszych, jakie widziałam. Nienachalny, studenci sprawiają wrażanie osób, które naprawdę fajnie się przy realizacji bawią. Jednocześnie film rzeczywiście PREZENTUJE uczelnię.

Potem pojawiały się różne kampanie, lepsze i gorsze. Koźmińskiego reklamował Pudzian,  Uniwersytet Jagielloński piękna etiuda z kosmitą (niestety, liczba wyświetleń nie powala):

Zagraj o indeks

Ostatnio jednak wpadła mi w oko gra, promująca WSB. Można ją było znaleźć m.in. na Wykopie. Otóż wchodząc w link zostanmagistrem.pl mozna wygrać darmowy rok studiowania. Wystarczy ułożyć klocki i odpowiedzieć na parę pytań. Naprawdę.wsb

 

Z jednej strony – zewsząd padają gromy, że to metafora upadku polskiego szkolnictwa wyższego. Ja jednak jestem freakiem reklamowym, nie naukowym i tak też o pomyśle napiszę.

Otóż, jest on niezły. Jako swego rodzaju greps, jako próba dotarcia do młodych poprzez nowy kanał komunikacji, jakim są serwisy takie jak Wykop. Jest tu pewnego rodzaju podążanie za trendami, może nie gamingu, ale na pewno pokolenia, które się na grach wychowało. Które w takich grach bierze udział. I które, nawet jeśli indeksu nie wygra, WSB zapamięta.

 

A na koniec mały smaczek:

 

Reklamy

About freakreklamowy

Po prostu fascynatka marketingu, reklamy, ciekawych kampanii i szokujących rozwiązań. Całkowicie i absolutnie subiektywna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s