„Googlować coś” to jeden z moich ulubionych przykładów tworzonej przez marki nowowmowy. Dowodów na to, jak nazwa własna może wrosnąć w nasze życie.

Ja juz nie pytam  ludzi o drogę. Szukam drogi w google maps. Google niezauważanie stało się narzędziem koniecznym. Nie tylko do szukania informacji, ale niezbędnym w pracy, w szkole, w codziennym funkcjonowaniu.  A jakie może być lepszy kanał reklamy, niż taki, który jest wszechobecny?

Miałam ostatnio przyjemność uczestniczyć w szkoleniu odnośnie Google AdWords. Mogę ją z całą konsekwencją nazwać najlepiej rozwiniętą siecią reklamową na świecie.

Po pierwsze – zasięg.

Gogole AdWords to nie tylko wyszukiwarka Google. To chociażby YouTube, onet.pl, tablica.pl, demotywatory.pl, gazeta.pl. Tysiące stron, które mają podpisane umowy i wyświetlają reklamy Google. Tutaj dochodzimy także do kolejnego ważnego aspektu.

hjj

Po drugie – targetowanie

Dzięki ogromnemu zróżnicowaniu stron bardzo łatwo jest skierować reklamę do konkretnej grupy. Inaczej, niż w przypadku ulotek czy innych sposobów reklamowania się na szerszą skalę, reklama skierowana do rybaków umieszczona poprzez Google AdWords na portalu dla rybaków ma bardzo precyzyjny zasięg działania. Dodatkowo Google proponuje szereg ustawień geograficznych i demograficznych.

gh

Po trzecie – jasne zasady

W Google AdWords obowiązuje zasada CPC. Również schemat aukcji jest bardzo prosty, chociaż wymaga ciągłego nadzoru oraz ulepszania reklamy. Tworzący reklamę wie za co płaci – inaczej niż w większości agencji reklamowych.

Po czwarte – prostota

Google przerzuciło cały ciężar tworzenia reklamy na użytkownika. I chwała mu za to. Sami tworzymy treść, Google zaoferuje nam nawet prostą oprawę graficzną. Użytkownik sam dodaje reklamę, sam ją tworzy, sam ją usprawnia, sam decyduje do kogo ona trafi, sam ustala ustawienia geograficzne czy demograficzne.

Fenomen Google zawsze będzie mnie zadziwiał i zastanawiał jednocześnie. Prostotą pomysłów, podejściem do użytkownika oraz, last but not least, znajdowaniem kolejnych sposobów na zarabianie.

Reklamy

About freakreklamowy

Po prostu fascynatka marketingu, reklamy, ciekawych kampanii i szokujących rozwiązań. Całkowicie i absolutnie subiektywna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s