Wchodzę dziś na fanpage firmy Sokołów i co widzę? Pod oświadczeniem, wrzuconym na walla 22 sierpnia jest…ponad 4. 8k komentarzy. Na profilu, który jeszcze kilka dni temu miał niecałe 6 tysięcy fanów. No właśnie, miał, bo teraz ma 8 tysięcy. W ciągu 5 dni. Niezły przyrost. Pokaz poparcia, ludzie klikający „lubię to”, żeby widzieć nowe komentarze czy farma fanów?

g

Rzecz zaczyna żyć własnym życiem. Pojawiły sie już dowcipy:

-co podać?
-tatar wołowy
-z sokołowa?
-nie z mięsa..

Kwejki i demoty

f

rr

Różne komentarze, mniej lub bardziej merytoryczne pojawiły się tez na YT

Remigiusz Maciaszek

SA Wardega

AdBuster

W obronie vlogera stanął również bardzo popularny Niekryty Krytyk

kkk

Z mediów „tradycyjnych” sprawą zainteresowała się Gazeta.pl i Newsweek.

Sokołów sam postawił się w pozycji Goliata usiłującego zniszczyć Dawida. Brakiem jakiejkolwiek reakcji kreuje siebie na demoniczną korporację. Co więcej, pozwala opowiadać swoją historię innym. Ciekawa praktyka w czasach, kiedy wszyscy działają odwrotnie.

Film Piotra Ogińskiego obejrzało kilkadziesiąt tysięcy osób. Sokołów swoim pozwem sprawił, że informacja trafi do o wiele wiekszej liczby ludzi. Brak jakichkolwiek wyjaśnień ze strony firmy sprawi, że zapamiętają oni: tatar Sokołowa = chemia. Ludzie myślą skrótami. Całe internety zastanawiają się więc, co to będzie. Ja myślę, że nic nie będzie. Nie sądzę, żeby internetowy hejt bardzo wpłynął na wynki sprzedażowe Sokołowa. Gorzej z wizerunkiem firmy, bo przy każdej wzmiance ten nieszczęsny tatar zawsze gdzieś będzie wypływał. I to tylko i wyłącznie z winy firmy.

Szczerze im życzę, żeby czkawką im sie odbiło to zachowanie. Nie dlatego, ze weszli na drogę sadową. nie dlatego, ze bronią swoich produktów. Mają do tego pełne prawo. Za sposób w jaki to robią. Bo za głupotę powinno się płacić.

Reklamy

About freakreklamowy

Po prostu fascynatka marketingu, reklamy, ciekawych kampanii i szokujących rozwiązań. Całkowicie i absolutnie subiektywna.

One response »

  1. Many thanks for this website, can blissfully say we now have a steam shower of our very own and we think its great

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s