Jakiś czas temu, przesuwając znudzonym wzrokiem po tablicy FB natrafiłam na udostępniony post grupy Hello Polanka, zajmującej się upiększaniem poznańskiego osiedla Polanka. Otóż jedna z działaczek grupy, zainteresowana reklamami na trawniku, napisała do właścicieli  reklamowanych firm takiego oto maila:

k

 

Co odpisała szkoła jazdy Tiger?

kk

 

Cóż…Facet jest dość kosmiczny i chyba sobie nie zdaje sprawy, że w czasach Internetu wszystko jest PR-em. Zresztą, profil firmy natychmiast zalały negatywne komentarze:

kkk

kkkk

 

Sprawą oczywiście zainteresowały się media. Właściciel tego kuriozalnego interesu napisał więc przeprosiny:

„Szanowna Pani
Anita Krzyżaniak
W związku z faktem prowadzenia z Panią korespondencji elektronicznej przez osobę trzecią nie reprezentującą mojego pogladu na rzeczoną sprawę oraz światopoglądu w ogóle pragnę Panią przeprosić.

Forma jak i treść korespondencji jest niedpouszalna. W stosunku do tej osoby zostały wyciągnięte konsekwencje.

Zapewniam , iż jestem osbą, ktorej zależy, aby otoczenie zamieszkania było przyjazne. Ze swej strony mogę w ramach rekompensaty za zaistniała sytuację zrekultywować teren w okresie wiosennym poprzez wysianie trawy.

Z poważaniem
właściciel PHU Tiger
Radosław Litwin

Do mediów zaś przesłał takie oświadczenie:

„Jako właściciel firmy OSK Tiger chcę przeprosić Panią Anitę Krzyżaniak oraz wszystkie inne kobiety oburzone treścią e-maila z mojej firmy. Choć nie jestem autorem słów które padły pod adresem Pani Anity Krzyżaniak czuję się za tą sytuację mentalnie odpowiedzialny. Cała sytuacja stała się pretekstem do tego bym zastanowił się nad sytuacją kobiet w naszym społeczeństwie.Jako ojciec 4 letniej córki nie chciałbym by dorastała w społeczeństwie w którym kobiety są dyskryminowane i traktowane przedmiotowo.

Dlatego wychodzę z inicjatywą na rzecz kobiet ze społeczności lokalnej.

Zdając sobie sprawę z trudnej pozycji materialnej niektórych kobiet, która może ograniczać dostęp do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych- chcę zaproponować kobietom w trudnej sytuacji życiowej darmowe kursy na prawo jazdy w moim ośrodku szkoleniowym.(częstotliwość w ramach możliwości)

W sprawie tej chcę podjąć współpracę ze stowarzyszeniem Hallo Polanka oraz innymi instytucjami działającymi na rzecz walki z wykluczeniem kobiet „.

O ile pierwsza wiadomość -ok, pomysł z trawnikiem bardzo fajny, miło, że człowiek chce współpracować, o tyle druga…Nie dość, że pomylona nazwa stowarzyszenia, to jeszcze cel jego działania.

Cóż – dziś nic się nie ukryje. A czarny PR jak widać można zrobić samemu sobie.

 

Reklamy

About freakreklamowy

Po prostu fascynatka marketingu, reklamy, ciekawych kampanii i szokujących rozwiązań. Całkowicie i absolutnie subiektywna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s