English version

„Sex sells” mówi niepisane prawo reklamy. Tak więc reklam wykorzystujących sex czy to w postaci ponętnych pań, czy w postaci dwuznacznych skojarzeń czy jeszcze inne nigdy nie brakowało.  Jednak ostatnio jest jakby ciężej. Szczególnie jeśli chodzi o panie.

Chodzi mi oczywiście o plakaty filmu „Niewierni”

[na plakatach jest napisane „Wróciłam na spotkanie”]

[Na plakacie jest napisane : Zaraz skończy się zasięg, bo jadę prze tunel]

Francuzi oprotestowali postery, bo są podobno zbyt frywolne i obraźliwe. Urząd dopuszczający reklamy do obiegu przyznał rację oburzonym, stwierdził, że propagują one wizerunek kobiet jako obiektów seksualnych i w efekcie nakazał wycofanie plakatów.

Moja dusza zaś jest rozdarta – część mnie mówi „Przecież rzeczywiście te plakaty są trochę oburzające”. A druga odpowiada „Taaak? Czy NAPRAWDĘ czujesz się obrażona plakatem, który jest spójną i logiczną częścią kampanii promocyjnej filmu o  niewiernych mężach? NAPRAWDĘ wolałabyś, żeby oni całowali te panie w policzek, mówiąc, jak cenią ich intelekt? NAPRAWDĘ lubisz, jak jest grzecznie?”. Nie, nie lubię.

Ta reklama mnie (osobiście) jako kobiety nie obraża. Rozumiem o co chodziło twórcom i podobają mi się hasła w formie wyświechtanych męskich wymówek. Plakaty są ładne, ładniejsze od wielu innych, wykorzystujących kobiety:

Szkoda tylko, że panowie z plakatu „Niewiernych” są tak bardzo ubrani…

Tak więc drodzy Francuzi, nie przesadzajcie i nie histeryzujcie. Niedługo nawet reklama z kobiecym butem będzie seksitowska.  I pomyśleć, że kiedyś reklamowano się tak:

Reklamy

About freakreklamowy

Po prostu fascynatka marketingu, reklamy, ciekawych kampanii i szokujących rozwiązań. Całkowicie i absolutnie subiektywna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s