English version

Aplikacjowe szaleństwo trwa. Postanowiło podłaczyć się do niego Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie. Na czy sprawa polega? Otóż miasto rozbudowuje system kanalizacji. Aplikacja pozwalajaca śledzić drogę odchodów z kibelka aż do oczyszczalni ma reklamować inwestycję i zachęcić mieszkańców do przyłączania się do sieci.

Aplikacja „Gdzie jest moja kupa”

Pomysł aplikacje jest idiotyczny, owszem. Po co komu wiedzieć, gdzie jest jego kupa? Ale jest i druga strona medalu – o sprawie napisała masa polskich mediów. O aplikacji  (więc i o inwestycji Jaworzna). Koniec końców przecież nie o appkę tu chodzi, tylko o rozgłos, jaki ze sobą niesie.  Ja tam gratuluję władzom miasta pomysłu – znacznie to efektywniejsze, niż kolejne billboardy czy spoty w regionalnej telewizji i prasie.

Reklamy

About freakreklamowy

Po prostu fascynatka marketingu, reklamy, ciekawych kampanii i szokujących rozwiązań. Całkowicie i absolutnie subiektywna.

2 responses »

  1. brulionman pisze:

    trochę jakby chwalili się, że odkryli do czego służy papier toaletowy i dumnie oznajmiają spragnionemu tej wiadomości światu, że to definitywny koniec brązowej narty w Jaworzu.
    Obciach, czy bez tej aplikacji byłoby mniej chętnych w gminie żeby się wpiąć w sieć?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s