English version

Od tygodnia polski Internet żyje sprawą Grażyn Żarko, a raczej projektu „Grażyna Żarko” Bartłomieja Szopy i Grzegorza Cholewy (panowie są również odpowiedzialni za Baśkę z Klatki B). Cała sprawa polegała na tym, że wynajęta pani Anna Lisak (prywatnie przesymaptyczna) jako antypatyczna, moherowa i uosoabiająca to, czego „wyzwoleni” internauci nienawidzą nagrywała krótkie, prowokujące filmiki, imitujące vloga:

Odzew był przerażający.  Tysiące wulgarnych komentarzy i filmików, a nawet poważne groźby zmusiły autorów do przerwania projektu:

Prawda ukazała się nam w całej krasie: nie dość, że jesteśmy wulgarni i niech no tylko ktoś urazi nasze wielce oświecone myślenie, to dostanie błotem, to jeszcze łatwo poddajemy się oczywistym manipulacjom. Nie wierzymy mediom ani politykom, ale we wszystko co jest na jutubie wierzymy bezgranicznie.

Oprócz skrzywdzenia pani Anny, oprócz tego, ze dowiedzieliśmy się, że połowa Internautów to buraki – co z projektu wynikło? Moim skromnym zdaniem – niewiele. Ani nie oczyści on Internetu (co najwyżej spowoduje kilkudniowy seans samokrytyki), ani nie powie nam niczego, co można by jakoś wykorzystać.

Za pierwsze słowo wysłane za pośrednictwem sieci uznaje się słowo ”lo” wysłane 1969 roku. Miało być „login” ale komputer się zawiesił. Jednakże legenda miejska niesie, że kilka godzin później, w ciemnym już laboratorium nagle jeden z komputerów się uruchomił i wygenerował: „Sam jesteś lo!!!11!! I twoja matka też!”.

Reklamy

About freakreklamowy

Po prostu fascynatka marketingu, reklamy, ciekawych kampanii i szokujących rozwiązań. Całkowicie i absolutnie subiektywna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s