English version

Kocham oglądać produkcje BBC – dokumentalne, ale i serialowe, od Doctora Who po Sherlocka. Niestety, teraz, gdy zobaczę logo BBC przed emisją serialu, zawsze już będę miała ten niesmak. Niesmak spowodowany „produkcją” BBC:

KLIK

To ciekawe, żyć w kraju rasistów i fanatyków, gdzie z każdym meczem prawdopodobieństwo śmierci w zamieszkach jest ogromne. To ciekawe, żyć w takim kraju całe życie i nawet o tych oczywistych „faktach” nie wiedzieć.

Zawsze kojarzyłam BBC z jakością. Zawsze mówiłam: BBC to mistrz! Nie sądziłam, że również mistrz medialnej manipulacji. Otóż na ukraińskich portalach pojawiły wypowiedzi występujących w filmie.

link do artykułu

Bardzo ciekawe rzeczy tam piszą. Chociażby na temat bójki ultrasów  w Doniecku – wedle słów reportera BBC – to bitwa między wrogimi grupami kiboli. Wedle samych „kiboli” ta bójka to nie była bójka, tylko ustawiona pokazówka. O którą poprosili sami dziennikarze BBC. Tak samo, jak poprosili o pokaz „kułacznych” (czyli pięściarskich) walk staroruskich. Tylko i wyłącznie pokaz – bez krwi i ofiar. A brytyjski korespondent twierdzi, że tak ukraińscy nacjonaliści przygotowują się do Euro2012… Reportrer widział też mecz klubu Metallist w Doniecku. Film pokazuje wyrzucających ręce w przód i skandujących ludzi. Nie słychać co krzyczą, jednak dziennikarz tłumaczy, że to rasistowskie odzywki. W rzeczywistości: „w czasie meczu trubuny wykrzykuja hasła: północna krzyczy Naprzód Metall, a południowa odpowiada: Naprzód Metall. Wyraźnie widać ruch. Gdzie oni dopatrzyli się tam nazizmu lub rasizmu! ”. Organizacja Patrioci Ukrainy, którą straszy fanów futobolu BBC zaprzecza wszystkiemu – „[…]nigdzie nie mówiliśmy, że szykujemy bojówki na Euro. Euro nas nie interesuje.”.  Ciekawe ile takich nadużyć jest w części o Polsce.

Podobne zarzuty ostatnio otrzymała brytyjska bulwarówka The Sun która także naciągała fakty i publikowała nieistniejące wypowiedzi. Ale to jest The Sun, stek bzdur, a BBC to poważna telewizja,  która wyznacza standardy dziennikarstwa. A właściwie wyznaczała.

A teraz zrównała się z poziomem taniej bulwarówki. Brawo BBC.

PS. Zastanawiacie się, czemu nie wkleiłam liku z YT? Bo BBC stchórzyło i usunęło Stadiums Of Hate.

PS 2. Więc ja będę złośliwa i wstawię to:

Reklamy

About freakreklamowy

Po prostu fascynatka marketingu, reklamy, ciekawych kampanii i szokujących rozwiązań. Całkowicie i absolutnie subiektywna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s