Mamy od paru dni zryw społeczny jakiego dawno w Polsce nikt nie widział. Abstrahując od tego czy dobra ta ACTA czy nie, zastanawiać się można nad samym jądrem tego, co się teraz dzieje. Niesamowite. Żaden z pozostałych sygnatariuszy umowy nie protestuje – a u nas rewolucja. Dlaczego? Dlaczego akurat teraz? Dlaczego nie przeciwko ogromnemu vatowi, dlaczego nie przeciwko ustawie o refundacji leku, dlaczego nie przeciwko nowym uprawnieniom NIKu? Otóż myślę, że z dwóch powodów. Po pierwsze – społeczeństwo obywatelskie w Polsce dopiero się rodzi. Mam ogromną nadzieję, że to co dzieje się teraz na ulicach to dopiero początek -że teraz nauczymy się, że nie musimy akceptować każdego posunięcia władz – także (a zwłaszcza!) w sprawach gospodarczych. Druga sprawa to żal i rozgoryczenie, które gromadziły się w ludziach od dawna. ACTA była tylko iskrą, zapalającą stos.

Jeszcze jedno – to pierwszy protest społeczny, zorganizowany całkowicie przez media społecznościowe. To z nich ludzie dowiedzieli się o ACTA, na nich się skrzykiwali, na nich wyrażali swoje oburzenia. Tradycyjne media mogły tylko się przyglądać. Z drogi ludzie, Nowa Jakość idzie!

Reklamy

About freakreklamowy

Po prostu fascynatka marketingu, reklamy, ciekawych kampanii i szokujących rozwiązań. Całkowicie i absolutnie subiektywna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s