A więc oglądamy sobie rano z program „Pytanie na śniadanie”. Spodziewamy się mydła i powidła, uśmiechniętych pań i przemądrych panów. Aż tu nagle przychodzi pora na część z udziałem Bartłomieja Topy. I dzieje się dziwnie.

Albo inaczej: wsiadamy do metra. A tam znów Topa. Cieszymy się, że spotkaliśmy znanego aktora. Ale czy to aby na pewno on?

I jeszcze inaczej: kupując piwo w supermarkecie spotykamy owego aktora:

Oczywiście sprawą natychmiast zajęły się nasze nieustraszone w dążeniu do prawdy portale plotkarskie, wysnuwając podejrzenia co do trzeźwości aktora (jak tutaj) lub jego skłonności do substancji ukochanych przez hipisów (jak tutaj), co z kolei spowodowało wysypkę (w przypadku niektórych wypowiedzi wręcz ospę) komentarzy internautów. Ileż tego było, aktor był na świeczniku ładnych parę dni. I to niekoniecznie na przychylnym świeczniku.

Koniec końców okazało się, iż Pan Bartek nie był ani naćpany ani pijany. Cała akcja to był świetnie pomyślany viral, mający na celu promowanie kampanii społecznej dotyczącej osób cierpiących na autyzm.

Piszącym o pijaństwie teraz wstyd – ale o to przecież chodziło. Ludzie kochają potknięcia sławnych. Więc takie zaaranżowanie akcji gwarantowało zainteresowanie. Być może już dziś chociaż kilkaset osób, widząc dziwnie zachowującą się w autobusie osobę , pomyśli: „A może to ktoś chory? Może jak na tym filmiku z Topą?”. I nie oceni, nie wyśmieje, a może nawet pomoże.

Czapki z głów dla aktorskiego talentu i niesztampowego podejścia do sprawy!

Reklamy

About freakreklamowy

Po prostu fascynatka marketingu, reklamy, ciekawych kampanii i szokujących rozwiązań. Całkowicie i absolutnie subiektywna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s